Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlkokul 2,3, 4. sınıflar, orta okul 8. ve lise 12. sınıflar yüz yüze eğitime geçecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona erdi. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlkokul 2,3, 4. sınıflar, orta okul 8. ve lise 12. sınıflar yüz yüze eğitime geçecek” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 15.50’de başlayan toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle: 

“Salgının sağlık boyutu yanında diğer tüm etkilerini azaltmayı amaçlayan pek çok teşviği azaltmayı amaçlayan pek çok teşviği hayata geçiriyoruz.

İşsizlik ödeneği olarak 847 bine yakın kişiye 4 milyar liraya yakın kaynakla destek verilmiştir. 

“Kısa çalışma ödeneğinden faydalanan 3,5 milyon çalışanımıza bugüne kadar 20 milyar liranın üzerinde kaynak aktarılmıştır.

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Özel Eğitim Okulları ile İl Hıfzısıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel yok.

İlkokul 2,3, 4. sınıflar, orta okul 8. ve lise 12. sınıflar yüz yüze eğitime geçecek.

Özel eğitim okulları ve köy okullarında yüz yüze eğitim yapılacak. İlk etapta 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet dağıtılacak.

DAĞLIK- KARABAĞ SORUNU

Uluslararası toplum Azerbaycan toprakları işgal edilirken sessizliğe bürünmüştü. Şu ana kadar Karabağ’daki pek çok yerleşim birimi işgalden kurtarıldı. Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine destek vermek her onurlu devletin vazifesidir. Tüm imkanlarımızla Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu söylüyoruz. Küresel güçlerin eteği altına saklanan haydut devletlerin kullandıkları yöntemlerin devri artık kapanıyor. 

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: NTV – ntv.com.tr