Cumhurbaşkanlığı kabinesi yarın yoğun bir gündemle toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Doğu Akdeniz’deki-Azerbaycan Ermenistan cephe hattındaki gelişmeler, corona virüs mücadelesinin görüşülmesi ve Bakan Koca’nın yüz yüze eğitimle ilgili alınan tavsiye kararlarını sunması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın yoğun bir gündemle toplanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek toplantıda öncelikli gündem Doğu Akdeniz’deki gelişmeler olacak. Yunanistan ile yapılacak istikşafi görüşmeler de toplantıda değerlendirilecek. 

Kabine toplantısında Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında yaşananlar da ele alınacak. Türkiye, çatışmaların başından beri Azerbaycan’ın yanında olduğunu vurguluyor.

Kabine toplantısında ayrıca terörle mücadele ve ekonomideki gelişmeler de ele alınacak. 

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE TAVSİYE KARARI

Kabinenin gündeminde corona virüs ile mücadele de var. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu konuda kabine üyelerini bilgilendirecek, yerli aşı çalışmalarındaki son durumu paylaşacak.

Bakan Koca, Bilim Kurulu’nun yüz yüze eğitimle ilgili tavsiye kararını da sunacak.

Bakan Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Şu ana kadar hazırlık ve 1’inci sınıflarla ilgili yüz yüze olan eğitimde ciddi herhangi bir sorun yaşamadık. Pazartesi günü kabine toplantısında da Bilim Kurulunun önerisi gündeme alınmış olunur. Bilim Kurulunun daha önce de düşündüğü hazırlık, 1 ve 2’nci sınıflar şeklindeydi. Muhtemelen 2’nci sınıflar 8 ve 12’ler için bununla ilgili Bilim Kurulunun önerisi var, bunu netleştirip sunmuş olacağız. Gelecek hafta daha net bir karar alma sürecine gelinirse zaten açıklanmış olur” demişti. 

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: NTV – ntv.com.tr