EBA TV online ders programları 

EBA TV online ders programları (İlkokul, ortaokul ve lise ders programları)” />

Bahar döneminin büyük bir bölümünü evlerinde geçiren ve eğitim süreçlerini uzaktan eğitim modeliyle devam ettiren öğrenciler, yeni eğitim yılına 21 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren yüz yüze başlayacak. 18 Eylül 2020’ye kadar sürdürülecek uzaktan eğitimde, öğrencilerin eksikleri kapatılacak. İşte ilkokul, ortaokul ve lise için EBA ders programları…

21 Eylül 2020 tarihinde kademeli eğitime geçilecek. Yüz yüze işlenemeyen ve öğrencilerin bir üst sınıfta hazır bulunuşluk düzeylerini etkileyebilecek öğrenme eksikliklerinin giderilmesine öncelik verilecek.

EBA üzerinden sunulacak alt yapıyla, açık kaynaklı diğer platformlar ve özel okulların kendi oluşturdukları platformlar üzerinden tüm öğretmenler tarafından canlı ders uygulamaları gerçekleştirilebilecek. Canlı ders uygulamaları, öğrencilerin 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında devam edecekleri sınıfın öğretmenleri tarafından yapılacak. 

Öğrenme eksikliğinin devam ettiğinin tespit edilmesi durumunda önce alt sınıfa ait konu ve kazanımlar işlenecek, sonrasında yeni konu ve kazanımlara devam edilecek. Bu amaçla MEB’in hazırladığı derslere ait program haritalarından yararlanılacak.

İşte ilkokul, ortaokul ve lise için ders programları…

EBA TV NASIL İZLENİR? 

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: NTV – ntv.com.tr