Türk Eğitim-Sen Haberi:
GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ HIZ KESMEDEN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları Selahattin Dolgun,  Orhan Kütük ve Erhan Bayram 12.03.2022 tarihinde Erzurum 1 ve 2 No’lu Şubelerin düzenlediği istişare toplantısında üyelerimiz ile bir araya geldi. Toplantılarda, Şube Başkanları, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, ilçe-üniversite ve iş yeri temsilcileri ile çok sayıda üyemiz de hazır bulundu.

Genel Başkan Yardımcıları Dolgun, Kütük ve Bayram; Erzurum ziyareti kapsamında Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Ömer Çomaklı’yı, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Bülent Çakmak’ı ve Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz’u ziyaret ederek, eğitim ve bilim çalışanlarımızın sorunları üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Daha sonra Genel Başkan Yardımcıları Dolgun, Kütük ve Bayram; Bayburt Şube’nin 1. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Genel Başkan Yardımcıları yeni yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

Genel Başkan Yardımcıları Selahattin Dolgun ve Orhan Kütük, 15.03.2022 tarihinde ise Amasya, Tokat ve Çorum Şubelerinin istişare toplantısına katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun, 19 Mart 2022 tarihinde Ankara 8 No’lu Şube’nin 1. Olağan Genel Kurulu’na, 26.03.2022 tarihinde ise Adana 4 No’lu Şube’nin 1. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

İstişare toplantılarında birer konuşma yapan Genel Başkan Yardımcıları; Öğretmenlik Meslek Kanunundaki eksikliklere değindi, yönetici atamalarında mülakatın tamamen kaldırılması, sadece yazılı sınavın esas alınması ve proje okullarına yapılan yönetici atamalarının MEB Yönetici Atama Yönetmeliği’ne tabi olması talebini dile getirdi. Yoksulluğa mahkûm olmamak için çalışanlara ek zam taleplerini yineleyen Genel Başkan Yardımcıları,  yüzde 3 refah payı ve enflasyon farkının aylık olarak ödenmesi gerektiğini de belirtti. Öğretmen atama sayısının yetersizliğine dikkat çeken Genel Başkan Yardımcıları, “Sendikamızın ücretli araştırmasına göre şu anda içinde bulunduğumuz eğitim-öğretim yılında 81 ilde görevlendirilmiş olan ücretli öğretmen sayısı 86 bin 661. Yine 81 il valiliği resmi beyanlarında 121 bin 131 norm açığı var. Dolayısıyla eğitimde gidermemiz gereken önceliğimiz öğretmen açığıdır. Bu nedenle 15 bin atamaya ilaveten 70 bin atama daha yapılmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın
Yazar:

Bir Yorum Yazın