Türk Eğitim-Sen Haberi:
İDARİ PERSONEL VE YARDIMCI HİZMETLER SINIFI PERSONELİ İLE İLGİLİ TALEPLERİMİZ

2 Ağustos tarihine sayılı günler kala Toplu Sözleşme masasında Türk Eğitim Sen olarak sunacağımız talepleri açıkladık. Bilindiği gibi Toplu Sözleme masasında kamu çalışanlarının çözülmesi gereken birçok sorunu var.

Türk Eğitim Sen olarak toplu sözleşme masasına taşıyacağımız talepleri her gün o masaya oturana kadar her bir talebimizi gündemde tutmaya devam edeceğiz.

Bilindiği gibi, Türk Eğitim-Sen olarak Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapanlar ve idari personelin sorunları ile ilgili sorunları hakkında her türlü gelişmeye müdahil olmaktayız. Yardımcı Hizmetler Sınıfına tabi personelin sorunları kapanmayan yara haline gelmiştir.

Sendika olarak yıllardır Yardımcı Hizmetler Sınıfının sorunlarını dile getiriyoruz. Bu amaçla da Hizmetliler Kurultayı gerçekleştirdik. Bu ülkede hizmetliler için kurultay yapan tek sendika Türk Eğitim-Sen’dir. MEB bünyesinde çalışan yardımcı hizmetler personeli ile ilgili anket çalışması yaptık. ‘Eğitimin Görünmeyen Kahramanları Hizmetliler’ adı altında yaptığımız çalışmaları içeren kitap bastırdık.

Her toplu sözleşme döneminde yardımcı hizmetler sınıfının ve idari personelin sorunlarını ve taleplerini masaya getiriyoruz. Türkiye Kamu-Sen olarak Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan personelin bir defaya mahsus olmak üzere Genel İdari Hizmetler sınıfına alınmasına yönelik dilekçe kampanyası düzenledik. Şu an Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan ancak çalışırken öğrenimini devam ettiren ve yüksekokul, üniversite, yüksek lisansını bitiren arkadaşlarımızın eğitimlerine uygun memur kadrolarına atanması için bir irade ortaya koyuyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfının ek göstergeden yararlanması için her türlü girişimde bulunuyoruz.

Toplu Sözleşmeye ilişkin idari personel ve yardımcı hizmetler sınıfında çalışanlara yönelik taleplerimiz için tıklayınız

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın
Yazar:

Bir Yorum Yazın