Yükseköğretimin Oscar’ı THE Awards Asia 2022 “Yılın Uluslararasılaşma Stratejisi Ödülü” ilk kez bir Türk Üniversitesine verildi

Bilime evrensel düzeyde katkıda bulunan bilim insanlarını yetiştiren İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü uluslararası arenada elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekledi. Yükseköğretimin Oscar’ı olarak kabul edilen THE Awards Asia ödülü 2022 yılında İYTE’ye verildi. Böylece Türkiye’den ilk kez bir üniversite “Yılın Uluslararasılaşma Stratejisi Ödülü”nü aldı.

Yükseköğretim kurumları arasında olağanüstü liderlik ve kurumsal performansı takdir etmek amacı taşıyan, Londra merkezli tanınmış uluslararası derecelendirme platformu Times Higher Education (THE) tarafından verilen THE Awards Asia 2022’nin sonuçları Japonya’da düzenlenen törenle açıklandı.

THE Awards Asia 2022’de  “Yılın Uluslararasılaşma Stratejisi Ödülü” ve “Yılın Öğrencilere Yönelik Tanıtım Kampanyası Ödülü” kategorilerinde finale kalan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, “Yılın Uluslararasılaşma Stratejisi Ödülü”nü alarak Türkiye’yi gururlandırdı.

THE Awards Asia 2022’de her kategoride Çin, Japonya, Hindistan, Malezya, Hong Kong, Singapur, Güney Kore gibi ülkelerin prestijli üniversiteleri finalist olarak yarıştı, Türkiye’den İYTE ödülü alan üniversite oldu.
İYTE Rektörü Yusuf Baran ödülün ardından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bilgi ve teknoloji ihraç eden bir ülke olması için üniversite olarak pek çok eksende yoğun çalışmalar yaptıklarını söyledi. Baran, “İYTE’nin uluslararası arenada marka bir üniversite olması adına çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Bu başarıda emeği geçen ve İYTE’nin uluslararası arenada giderek güçlenmesine katkıda bulunan tüm İYTE’lilere ve paydaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: NTV – ntv.com.tr