Afife İsminin Anlamı Nedir? Afife Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Afife Arapça kökenli bir kelimedir ve dilimize Arapçadan gelmiştir. Afife kelimesinin anlamı ise iffetli, temiz, namuslu anlamlarında gelmektedir.

Afife İsminin Anlamı Nedir?

Afife, temiz, iffetli ve namuslu anlamlarına gelmektedir. Arapça kökenli bir sözcüktür ve dilimize de Arapçadan geçmiştir. Anlamı bakımından birçok kişi tarafından tercih edilen kız çocuk isimlerinden biridir.

İsimlerin anlamlarının bilinmesi de tercih edilmesi ya da edilmemesi için oldukça önemlidir. Özellikle yeni çocuk bekleyen ebeveynler isimlerin anlamlarına bakmaktadır. Afife isminin anlamı da temiz, namuslu anlamlarına geldiğinden birçok kişi kız çocuklarına Afife ismini verir. Kur’an-da geçmeyen bir isimdir.

Afife Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Dilimize Arapçadan geçmiş olan Afife ismi kız çocuk ismidir. Genelde kadınlarda rastlanan Afife isminin anlamı oldukça güzeldir. Temiz, iffetli, namuslu anlamlarına gelen Afife ismi ülkemizde oldukça fazla tercih edilmektedir.

Anlamlarının güzel olması isimlerin tercih edilmesi için önemli özellikler arasındadır. Bundan dolayı Afife isminin anlamını bilmek tercih etmek ya da etmemek için önemli bir etkendir. İsimlerin anlamlarına internetten bakarak birçok kişi çocukları için isim arayışına girmektedir.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet