Amiral Gemisi Ne Demek? Telefonlarda Amiral Gemisi Nedir?

Telefonlarda ünlü markalar tarafından satışa sunulan bazı modellerde amiral gemisi ya da amiral modeli tanımı kullanılmaktadır. Bu nedenle pek çok kullanıcı bunun ne anlama geldiğini merak etmektedir.

Amiral Gemisi Ne Demek?

Amiral gemisi, diğer adı ile bayrak gemisi bir gemi grubunun komutanı tarafından gemi grubunun kontrolü için kullanılan geminin adıdır. Amiral gemisi telefonlarda tepe modeli anlamında kullanılmaktadır. Yani marka tarafından satışa sunulan en üst düzey telefon modeli amiral modeli olarak isimlendirilir.

Telefonlarda Amiral Gemisi Ne Demek?

Teknoloji sitelerinde veya bir cihaz tanıtımında amiral gemisi telefon ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Telefonlarda amiral gemisi ifadesi markanın en üst seviye telefonları için kullanılmaktadır. Bu nedenle akıllı telefonların tepe modeline, diğer bir ifade ile yeni model yüksek seviye telefonlarına amiral gemisi adı verilmektedir.

Bir telefon markası piyasaya sürdüğü son modeline amiral gemi modeli olarak isimlendirmektedir. Fakat marka sunduğu modelden daha üst bir seviyede telefonu satışa sunduğunda amiral gemi modeli yeni çıkan telefon modeli olmaktadır. Diğer model satışa sunulana kadar da bu telefon amiral gemi modeli olmaya devam eder.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet