Türk Eğitim-Sen Haberi:
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. İLTER KUŞ GENEL BAŞKAN GEYLAN’I ZİYARET ETTİ.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı 01.12.2021 tarihinde ziyaret etti.

Özverili çalışmalarıyla üniversitemizin marka değerini artıran ve eğitim kamuoyunun takdirini kazanan sayın Rektör Kuş’u tebrik eden Genel Başkan Geylan, “Balıkesir Üniversitesi çalışanları adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Geylan, “Balıkesir Üniversitesi’nin akademik hayata katkılarını ilgiyle takip ediyorum. Üniversitenin vizyon ve hedefleri doğrultusunda yaptığı başarılı çalışmaları tebrik ediyorum. Balıkesir üniversitemizin hem ülkemizde hem de uluslararası düzlemde önemli bilimsel hizmetlere vesile olacağına inanıyorum.” dedi.

Üniversite akademik ve idari personelin sorunlarına değinen Genel Başkan Geylan, “Türk Eğitim-Sen olarak  hizmet kolumuzun önemli kurumları  olan üniversitelerimizin  ve  üniversite çalışanlarının sorunlarını bilmekte ve çözüm üretme noktasında büyük gayret ortaya koymaktayız. Üniversite akademik personelinin en önemli işi bilim üretmektedir. Ama gelecek kaygısı yaşayan bazı akademisyenlerimizin verim ve motivasyonu düşmektedir. Akademisyenlerimizin gelecek kaygılarını ortadan kaldırmak için kadro güvenceleri sağlanmalı ve özlük hakları yasal korumaya alınmalıdır. Ancak bu şekilde sadece bilimsel üretime odaklanmaları söz konusu olabilir. 50-d uygulaması gelecek kaygısı yaşayan akademisyen adaylarının akademik kaygı ve bilimsel önceliklerini tahrip etmektedir. Bu nedenle tüm araştırma görevlileri 33-a’ya göre istihdam edilmelidir.

Öte yandan üniversite idari personelinin nakil problemi çözüm bekleyen sorunlar arasındadır. Nakil durumları açısından diğer memurlardan farklı uygulamalara maruz kalan üniversitelerde görev yapan idari personel bu açıdan da büyük haksızlık yaşamaktadır. Bu konunun da bir an önce neticeye kavuşmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın
Yazar:

Bir Yorum Yazın