Beyaz Taş Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Beyaz taşlar işlenebilen, cilalanabilen ve birçok farklı versiyonda kullanılabilen bir taş türüdür.

Beyaz Taş Nedir?

Beyaz taşlar akik ve benzeri taşlardan oluşur. Oldukça değerli taşlardır kütle halinde veya parçalanmış hallerde bulunur. Sıklıkla pürüzsüz ve yoğun bir hali vardır. Bol mineral içeren taşlardır parlak, yarı saydam ve köşeli olabilirler. Bazı durumlarda yarı pürüzlü versiyonları vardır. Ancak birçok formda olan beyaz taşların her birinin kendine ait özel bir enerjisi bulunur.

Beyaz Taş Çeşitleri Nelerdir?

Beyaz taşlar sıklıkla kristallerden meydana gelir en bilinen beyaz taş çeşitleri kuvars ve ametist taşıdır. Doğal geometrik biçimleri vardır, oldukça katı bir yapıya sahiptir. Beyaz doğal taşların tarihi antik çağlara kadar gider. Eski kültürlerde özellikle iyileştirme taşı olarak kullanılan beyaz taşlar, şifalı taşlardır. Antik Mısır’da beyaz taşlar ve kristaller güzelliği artırmak adına kullandığı şifalı taşlardır. Beyaz taşlar alternatif tıpta kullanılan, doğal şifa taşlarıdır. Özellikle beyaz taşlar etrafa ve kişiye pozitif enerji vermesiyle bilinir.

Beyaz Taş Nerelerde Kullanılır?

Beyaz taş ev dekorasyonunda ve takılarda kullanılan bir taş türüdür. Beyaz taşların her birinin kendine ait özelliği bulunur. Kişisel kullanımda bireylere zindelik verir, özellikle takı olarak taşınması halinde aurayı temizler ve etrafa güzel bir enerji yayar. Beyaz taşlar etraftaki negatif enerjileri de temizler. Özellikle ruh halini düzenleyen beyaz taşlar, moral bozukluğuna da iyi gelmektedir. Beyaz taşlar bileklik, kolye ve yüzük olarak kullanılır.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet