Beyaz Tavus Kuşu Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Beyaz tavus kuşu Türkiye’de yer alan özel kuş türleri içerisinde gelmektedir. Aynı zamanda yaşamı ve beslenmesi ile beraber pek çok özelliği üzerinden farklılık gösterir. Tabii diğer yandan genetik olarak da tüm kuşlara göre ayrı bir yere konduğunu eklemek mümkün.

Beyaz Tavus Kuşu Nedir?

Beyaz tavus kuşu mutasyon neticesinde oluşmuş olan kuş türleri içerisinde gelmektedir. Ancak bu kuş türünü albino demek yanlış olur. Yani herhangi bir mutasyon bozukluğu bulunmamaktadır. Sadece genetik bir mutasyon ile beraber beyaz renge sahip bir kuş türüdür.

Beyaz Tavus Kuşu Özellikleri Nelerdir?

Beyaz tavus kuşlarında erkek tüller daha uzun kuyruğa sahiptir. Aynı zamanda beyaz tavus kuşlarının dişileri çirkindir. Özellikle insan eliyle özel olarak hazırlanmış genetik bir mutasyon kuş türü olduğunu söylemek mümkün. Uzun kuyrukları ile beraber oldukça hoş bir görüntü sergileyen kuş türleri içerisinde bulunur. Bu doğrultuda açıdan kuyrukları birçok değişik renk üzerinden harika bir görsel şölen sağlar. Bu yönleri ile erkek beyaz tavus kuşları tam bir görsel şölen oluştururlar. Özellikle beyaz tavus kuşlarının kuyrukları da yine aynı şekilde genel olarak beyaz şeklinde öne çıkar.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet