BİLSEM sınavı başvuru tarihi 2022 ne zaman? BİLSEM nedir?

BİLSEM, özel yetenekli öğrencilere eğitim veren eğitim kurularıdır. Bilim ve Sanat Merkezlerine öğrenci alımları da özel yeteneğe dayalı olarak yapılıyor. 2022 BİLSEM başvuru ve sınav işlemlerine dair akademik takvim de MEB tarafından yayımlandı. İşte, BİLSEM sınavı hakkında…

BİLSEM NEDİR?

Bilim ve Sanat Merkezleri; okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan bağımsız özel eğitim kurumlarıdır.

BİLSEM SINAVI BAŞVURU TARİHİ

MEB’den yapılan duyuruda alımların tarihleri ilan edildi ve kılavuz yayımlandı. Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci tanılama sürecine ilişkin işlemler; 1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyelerinde sınıf öğretmenleri tarafından yetenek alanlarına göre aday gösterilen öğrenciler arasından yapılacak.

Öğrencilerin yetenek alanlarına göre aday gösterilme işlemleri 10-21 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 19 Şubat-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında öğrenciler yetenek alanlarına göre değerlendirmeye alınacak. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler, 19 Ağustos’ta ilan edilecek.

BİLSEM BAŞVURU KILAVUZU

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet