Daim Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Daim Cümle İçinde Kullanım Örnekleri…

Daim kelimesi günümüz Türkçe dilinde çok tercih edilebiliyor. Daim kelimesinin TDK tarafından belirtilen anlamları sürekli ve sonsuzdur. Daima anlamına da sahip olan bir kelimedir.

Daim Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Türkçe dilinde kullanılan tüm kelimeler farklı kökenli olabiliyor. Daim sözcüğü de Arapça kökenli olan bir kelime türüdür. Günümüzde Türkçe dilinde de yaygın olarak farklı alanlarda kullanılabiliyor. Daim sözcüğünün anlamları kişilerce farklı şekillerde kullanılabilir. Sürekli ve sonsuz sözcükleri, daim kelimesinin anlamları arasındadır.

Aynı anlamda olmaları nedeniyle kişilerce istenilen anlamlarda ifade edilebilir. Cümle içerisinde her anlamları kullanılabilir. Aynı anlamları ifade edebilen sözcük çeşitleri arasında yer alıyor. Kişiler daim veya sürekli kelimesini tercih ederek aynı anlamda kullanabilir. TDK sözlük anlamları da, sürekli ve sonsuzdur. Cümle içerisinde kullanımları kişilerin tercihlerine göre değişebilir.

Daim Cümle İçinde Kullanım Örnekleri

Daim sözcüğü kullanılan cümleler kişiler tarafından araştırılabiliyor. Daim sözcüğü içeren örnek cümleler kişiler tarafından internet üzerinde bulunmak isteniyor. Daim ile ilgili kurulabilecek çok fazla cümle olabilir. Kişiler anlamı bozulmadan, daim kelimesini kullanmaya dikkat etmelidir. Daim sözcüğünün kullanıldığı tüm cümleler, aynı anlamı ifade etmelidir. Daim sözcüğünün anlamı bilinmiyorsa, anlamlı bir cümle kurmak zor bir durum olacaktır. Daim sözcüğüyle kurulabilecek cümleler şu şekilde sıralanabilir;

Mutluluğunuz her zaman daim olsun.

Kazancınız daim olsun.

Ahmet her daim derslerine çok çalışırdı.

Daima gül ve mutlu ol.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet