Türk Eğitim-Sen Haberi:
GAZİ ÜNİVERSİTE REKTÖRÜ PROF. DR. MUSA YILDIZ TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberindeki heyet, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı makamında ziyaret etti.

Türk Eğitim-Sen’in düzenlediği 2. Maarif Kongresinin sonuçları hakkında bilgi veren Genel Başkan Talip Geylan, Gazi Üniversitesi’ni 2. Maarif Kongresi kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar ve verdiği katkılar dolayısıyla teşekkür etti.

Eğitim gündemi ve öğretmen yetiştirme ilgili değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Talip Geylan, “Eğitim fakültelerinin öğretim programları ülke ve dünya gerçeklerine göre belirlenmelidir. Öğretmenlik mesleğinin kendine has misyonu ve geleceğin mimarlarının emanet edileceği ilkesi ile öğretmen adaylarının bütün eğitim-öğretim süreçlerinin takip edildiği bir yönlendirmeyle seçilmesi ve yetiştirilmesinin sağlanması çok önemlidir” dedi.

Türk Eğitim-Sen’in bilimsel faaliyetlerine de değinen Genel Başkan Geylan, “Bilindiği gibi Türk Eğitim-Sen olarak bir yıl Fen Bilimleri bir yıl Sosyal Bilimler Kongreleri düzenlemekteyiz. Bu kongrelere dünyanın çeşitli ülkelerinden yüzlerce bilim adamı katılmakta, ortak görüşte buluşularak Türk dünyasının geleceğine yatırım yapılmaktadır.  Bu kongreler aynı zamanda Türk Dünyası’ndaki işbirliği girişimlerini bilimsel alanlara da taşıma gayretinin bir yansımasıdır. Ayrıca Türk Eğitim-Sen olarak yayınladığımız Eğitim ve Toplum, Avrasya Eğitim dergilerimizle de bilimsel çalışmalarımızı yayınlamaktayız. Bu konuda öncü olmaktan dolayı gururluyuz.

Ayrıca kapsayıcı ve birleştirici yönetim anlayışıyla Gazi Üniversitesi çalışanlarının takdirini kazanan Sayın Yıldız’a nazik ziyaretinden ötürü teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın
Yazar:

Bir Yorum Yazın