Türk Eğitim-Sen Haberi:
GENEL BAŞKAN TALİP GEYLAN, “SUUD YÖNETİMİNİN BU HASMANE TASARRUFU YA DÜZELTİLMELİ YA DA MUKABİL CİDDİ İNİSİYATİFLER HAYATA GEÇİRİLMELİDİR.”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Suudi Arabistan yönetiminin, başkent Riyad ve diğer vilayetlerde faaliyet gösteren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 8 Türk okulunu 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı sonunda kapatma kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Suudi Arabistan yönetiminin uzun bir süredir ülkemize yönelik aldığı iyi niyetli olmayan siyasi tavırlarının devam ettiğini bildiren Genel Başkan, bu adıma karşı Hükümetin etkin tedbirler alması gerektiğini söyledi.

Emperyalizmin projelerine yataklık eden Suud yönetiminin bu hasmane tasarrufunun ya düzeltilmesi ya da mukabil ciddi inisiyatiflerin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade eden Genel Başkan açıklamasında şunları söyledi:

“Geçen yıl Mekke ve Medine’deki Türk okullarını kapatan Suud yönetimi, bu öğretim yılı sonunda 8 okulumuzu daha kapatma kararı almış.

Suudi Arabistan’ın, epey bir süredir ülkemize yönelik aldığı iyi niyetli olmayan siyasi tavırlarının devamı olarak gördüğümüz bu adıma karşı Hükümetimizin etkin tedbirler almasını bekliyoruz.

Bölgemizde emperyalizmin projelerine yataklık eden Suud yönetiminin bu hasmane tasarrufu ya düzeltilmeli ya da mukabil ciddi inisiyatifler hayata geçirilmelidir.”

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın
Yazar:

Bir Yorum Yazın