Google sürekli gelişen ve inovasyonlarla gündeme gelen bir şirkettir. Google’ın eğitimci yanı, eğitim için oluşturulmuş bir  web sayfasında karşımıza çıkıyor. Sitede, eğitimde kullanılabilecek ücretsiz bir paket programdan bahsediyor. Bu programları kullanarak her öğretmen kendi e-Okulunu daha gelişmiş seçenekler, daha gelişmiş öğrenci etkileşimi ve mükemmel güvenlikle oluşturabilir. Paket programları buradan tamamen ücretsiz indirebilirsiniz. İleride ki yazılarımızda istek doğrultusunda programların nasıl indirilip nasıl kullanılacağını da anlatabiliriz. İşte o paketin içeriği

Gmail – E-mail’den daha fazlası

Mesaj kutusunda her şey için yer var, reklama yer yok

Google Apps her kullanıcıya 30GB depolama kapasitesi sunuyor, güçlü spam filtresi özelliğine sahip.. Tamamı Google tarafından destekleniyor ve okul çalışanları ve öğrenciler için tamamen bedava.

Hızlı çalış, zaman kazan

 Gmail herkesi daha üretici yapmak için tasarlanmıştır. 30GB depolama alanı demek hiçbirşeyi silmenize gerek yok demektir. Güçlü arama olanakları herşeyin erişilebileceği ve etiketler ve filtreler kullanıcılarınızın düzenli tutulmasını sağlar.

İnsanlarla kendi kurallarınıza göre iletişim kurun

Yazılar, sesler, video sohbetler öğrenci ve öğretmenlerin kimin online olduğunu görmesi anlamına geliyor. Eğer öğrencilerinizle chat yapmak istemiyorsanız yönetici ayarlarından bu özelliği sınırlayabilirsiniz.

Takvim-Öğrencilerinize kendi zamanlarını düzenlemek için yardım eder

Kolayca ayarlanmış dersler ve toplantılar

Üstüste koyulan takvimler insanların ne zaman müsait olduğunu görüp ona göre bir etkinlik oluşturmak için tasarlanmış. Google takvim etkinlikler için kişilere davet gönderip geri dönüş yapmasını isteyebiliyor.

Sınıflar ekipler ve kulüplerle paylaş

Takvimler okul çapında veya seçilmiş diğer okullarla paylaşılabilir. Ayırılmış paylaşma yetkileri basit şekilde güvenliği sağlar.

Drive-Her şeyi depolayın her şeyi paylaşın

Dosyalarına her yerden eriş

Google Drive,  Mac, PC, Android veya iOS cihazınızdan erişebilmeniz için size tek bir yer verir. Ve siz de dosyalarınızın en güncel sürümüne buradan erişebilirsiniz.

Dosyalarınızı canlandırın

Kişisel dosyalarınızı veya tüm dosyalarınızı seçtiğiniz kişiler veya takımlarla paylaşabilirsiniz. Dosyalara cevap verip yorum yazabilirsiniz. Veya aklınıza gelen fikirleri ekleyebilirsiniz.

 Döküman

İçerisinde resimlerin, tabloların, denklemlerin, çizimlerin, linklerin ve daha fazlasının olduğu zengin metin belgeleri oluşturun. Diğer bir değişle Word belgenizi Google üzerinde oluşturun, Google sizin için anlık kayıtlar yaparak günlük hayatta sık karşılaştığımız belgeyi kaydetmeden kapatmamız, bilgisayarın donması sonucu tüm çalışmanın gitmesi gibi durumlara karşı tedbir almış olacaktır.

 e-Tablo

Burada da internet üzerinde online olarak microsoft’un excel dosyası mantığında çalışan dosyalar oluşturabilir ve yine istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz.

 Sunu

Eklenebilen videoların, animasyonların ve dinamik elementlerin bulunduğu sunular hazırlamanız için tasarlanmıştır. Sunumunuzu internette paylaşırsınız ve isteyen istediği yerden hiçbir programa gerek duymadan sunumunuzu izleyebilir.

Site- Sınıflar veya okullar için paylaşılabilir siteler

Videolar, takvimler, dosyalar ve daha fazlasını içeren proje siteleri oluşturabilirsiniz. Bir proje sitesi oluşturmak dosya yazmak kadar kolaydır ve kod bilgisi gerektirmez.

Kolayca Site Oluşturun

Öğrenciler tek bir satır kod yazmadan bile site oluşturabilirler. Siz onlara yüzlerce taslak olarak hazırlanmış web sitesi örneklerinden verebilirsiniz.

Sistem ve sitenin güvenlik kontrolü

Yönetici, okul çapında site paylaşım izinlerini ve yazarların belgeye erişimlerini anında kaldırabilmek gibi ayarları kontrol eder.

Tüm işletim sistemlerinde çalışır

Google Sites PC internet tarayıcılarında, Mac ve Linux bilgisayarlarda çalışabilir. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler yeni bir program satın almak zorunda değiller.

The post Google’ın Eğitimci Yanı appeared first on Eğitimag Eğitimde Teknoloji.

Kaynak: http://www.egitimag.com/google-in-egitimci-yani/