Hava Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Hava taşı kullanımının akvaryum gibi içerisi görünen ve balıklar için yapay yaşam alanı olarak seçilen yapısal ürünlerde kullanılması canlıların oksijeni daha rahat almasına yardımcı olmaktadır.

Hava Taşı Nedir? Ne İşe Yarar?

Hava taşı akvaryum gibi içerisine su bulunan malzemeler içine konularak içerideki oksijen miktarının artmasına ve canlılığın devam etmesine yardımcı olan bir malzemedir. Kullanım alanları genellikle akvaryum ve bunun gibi yerlerdir.

Hava taşı akvaryum içerisinde balıklar için rahat bir ortam oluşmasını sağlamaktadır. Sağlıklı bir akvaryum sağlamak isteyenler hava taşı kullanarak suyun içindeki oksijenin olmasını sağlamaktadır.

Hava Taşı Nasıl Kullanılır?

Hava taşı özellikle akvaryum içerisine konularak oksijeni sağlamak için kullanılan bir taştır. Hava taşı akvaryumdaki hareketliliği sağlamak ve oksijeni arttırarak suyun temiz kalmasına yardımcı olan bir malzemedir. Hava taşı kullanımı ile beraber hava filtresi kullanımı da akvaryum içerideki oksijenin daha rahat hareket etmesine yardımcı olmaktadır.

Birçok akvaryum için balıkların daha sağlıklı olması amacıyla hava taşı kullanımı gerekmektedir. Hava taşı oksijenin hareketliliğini sağlamanın yanın da akvaryum içinin daha temiz olmasına da yardımcı olmaktadır.

Hava taşı almak için akvaryum hava taşı olarak bildirmek gerekmektedir. Çünkü akvaryumlar için özel yapılan hava taşlarının amacı kapalı ortam içinde su ile kaplandığında içlerindeki havayı tutarak balıkların oksijene erişimlerini kolaylaştırmaktır. Hava taşı akvaryum büyüklüğüne ve içerideki balık çeşitliliğine göre arttırılarak kullanılmaktadır.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet