İçinde J Harfi Olan En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?

J harfi, alfabenin 13. harfidir. Birçok kelime içerisinde J harfi fazlasıyla kullanılır. Hatta günlük hayatımızda da J harfini içeren kelimeleri çok söyleyip duyabiliyoruz.

İçinde J Harfi Olan ve En Çok Kullanılan Kelimeler

İçinde J harfi olan ve en çok kullanılan pek çok farklı kelimeler var. Hepsini saymamız çok mümkün olmasa da bunlardan bir kısmının hangisi olduğunu ifade edebiliriz.

Abajur: İçinde J harfi olan ve aslında yaşamımızda çok duyduğumuz kelimelerden biri de abajurdur. Abajur, evlerimizin olmazsa olmazlarından biri olan eşyalardan biridir. Abajur kelimesini çok sık şekilde kullanıyor ve J içerisinde yer alan bu kelimemizi çok sık dile getiriyoruz.

Proje: İş hayatında, eğitim hayatında sürekli duyduğumuz ve içerisinde J harfinin yer almış olduğu kelimelerden biri ise projedir. Öyle ki bir işe koyulduğu zaman ise direkt olarak proje tamamlıyorum ya da projeye başlayacağım gibi J içeren ve yaygın şekilde kullanılan bu kelimeye başvurabiliyoruz.

Ambalaj: Bir şeyi saklamak, muhafaza etmek amacıyla ifade edilen ve sıklıkla kullanmış olduğumuz kelimelerden biridir. Üstelik bu denli çok sık şekilde kullanmış olduğumuz ambalaj kelimesinde de J harfi yer alır.

Alerji: Bir kaşıntı hali, beslenme ve benzeri durumlardan yakalanan bir rahatsızlık türü olan alerji kelimesinin içerisinde J harfi vardır. Üstelik bu kelimenin de en çok kullanılanlar arasında yer almış olduğunu söylememiz gerekir. Kulak aşinalığı olduğumuz ve toplumuz içerisinde en çok kullanmış olduğumuz J içeren bir kelime olarak göze çarpar.

Jakuzi: Son dönemin trendlerinden olan jakuzi kelimesini de yaşamımızda sıklıkla telaffuz edebilmekteyiz. Üstelik bu kelime içerisinde de J harfi bulunur.

Hijyen: Temizlik, bakım, en çok önem verdiğimiz konulardan biri. Bu yüzden çağımızda hijyen kavramına çok önem verilirken bu kelimenin içerisinde de J harfinin kullanılmış olduğunu görmekteyiz.

Jandarma: Askeri faaliyet ve görevlerini getiren meslek dallarından biridir. Jandarma kelimesini sıklıkla kullandığımız gibi bu kelimenin içerisinde de Ja harfinin yer almış olduğunu söyleyebiliriz.

Ajanda: Not tutmak, önemli bilgileri yazarak hatırlamak amacıyla kullandığımız bir çeşit defter olan ajanda kelimesinde de J harfi vardır. Günlük hayatımızda Ajanda çok kullanıldığı gibi aynı zamanda da bu kelime çok sık şekilde kullanılıyor.

Jüpiter: Uzay kavramlarından biri olan Jüpiter, içerisinde J barındırırken aşina olduğumuz bir kelime olarak ön plana çıkmış olduğunu söyleyebiliriz.

Sıklıkla kullanılan, aşina olduğumuz J içeren kelimeleri derlemeye çalıştık. Daha pek çok J içeren kelimeler olurken en ağırlıklı olarak yer verdiklerimiz bunlardır.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet