Kartpostal Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kartpostal Neden Gönderilir?

Kartpostal, Fransızca bir kelimedir ve dilimize de Fransızcadan gelmiş olan bir kelimedir. Kartpostal, dikdörtgen biçiminde ve ince kartondan yapılmış bir tarafı resimli bir posta kartıdır. Zarflı ya da zarfsız olarak gönderilebilir.

Kartpostal Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Fransızca kökenli olan Kartpostal kelimesi dilimize Fransızcadan geçmiştir ve birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kartpostal, posta kartı olarak bilinmektedir. Kartpostal anlamı ise genelde dikdörtgen olan ve kartondan yapılan, bir tarafı resimli kart olarak tanımlanmaktadır.

Kartpostalların zarflı ya da zarfsız olarak kullanılması mümkündür. Kartpostallar eski dönemlerden beri birçok kişi tarafından kullanılmakta ve günümüzde de kullanılmaya devam etmektedir. Özel günlerde kişiler sevdiklerine güne uygun kartpostallar seçerek göndermekte ve onları mutlu etmektedir.

Kartpostal Neden Gönderilir?

En güzel adetlerden biri olan Kartpostal gönderme uzun senelerdir yapılan bir işlemdir. Özel günlerde mektuplaşma, hatırlanma için yapılan kartpostal gönderme olayı günümüzde hala devam etmektedir. Bayramlarda, özel günlerde, yılbaşında kişiler bu günlere uygun resimde kartpostallar seçerek arkasına duygularını yazmakta ve sevdiklerine göndermektedir. Bir nevi mektuplaşma, karşısındakini hatırlama ve mutlu etme olarak da tanımlanabilir.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet