Önceki yazımda da bahsettiğim gibi insanlar görselleştirilmiş bilgilere bayılırlar. Sınıflarınızda infografikleri kullanmak öğrenciler için ilgi çekici olacaktır. Peki kendi eğitici infografiğinizi kendiniz oluştursanız, sonra onu derslerinizde kullansanız nasıl olurdu? Her şeyden öte bu infografiği sizler için hazırladım demek bile öğrencilerin onlara değer verdiğinizi anlamasına ve derslerinize daha sıkı sarılmasına sebep olacaktır.

Aslında düşündüğünüzden çok daha basit.

Aşağıdaki 5 araç yardımıyla bunu yapabilirsiniz:

Piktochart

piktochart

Listemizin baş tacı Piktochart, istediğiniz herhangi bir şeyi görselleştirmek için mükemmel bir araçtır. Kendi araçlarınızı sürükle bırak yöntemiyle Piktochart temalarına uyarlayabilirsiniz. Veya hazırda bulunan elementleri kullanabilirsiniz. Piktochart’ı kullanarak çok kısa bir sürede herkes grafik tasarımcı olabilir!

Easel.ly

Easel_ly

Easel_ly

Easel.ly, Hazır olarak oluşturulmuş onlarca infografik taslağı üzerine kendi başlıklarınızı ve bilgilerinizi girerek özelleştirebildiğiniz bir platform. Kullanımı oldukça kolay. Herhangi bir tasarım yeteneğine sahip olmanıza da gerek yok.

Infogr.am

Infogr_am

Infogr_am

İnfografik oluşturmak için en kolay araçlardan biri infogr.am’dır. Bu site size bilgileri yükleme ve onları yararlı görsellere dönüştürme imkanı sunar. İstatistik tabloları ekleyebilir ve kendi bilgilerinizi girerek ona göre şekillenmesini sağlayabilirsiniz. Benim de severek kullandığım araçlardan biridir.

Visual.ly

visual.ly

visual.ly

Visual.ly uzman grafikerler tarafından size infografik hizmeti sunuyor. Visual.ly size yapabilecekleri özellikleri sunuyor ve oradan infografiğinizde olmasını istediğiniz özelliği işaretliyorsunuz. Daha sonra Visual.ly size bir fiyat çıkarıyor ve infografiğiniz istediğiniz zaman elinizde oluyor.

Dipity

dipity

dipity

Dipity, internet sitesi üzerinde görsel bir zaman tüneli oluşturmanıza izin verir. Sadece oluşturmakla kalmayıp başkalarının oluşturduklarını da izleyebilir ve kendi zaman tünelinizini organize edip paylaşabilirsiniz. Bu araçla tarihsel olayları sıraladığınız görsel bir infografik oluşturabilirsiniz.

Unutmayın sorulara her zaman açığız!

The post Kendi İnfografiğinizi Hazırlamak için 5 Araç appeared first on Eğitimag Eğitimde Teknoloji.

Kaynak: http://www.egitimag.com/kendi-infografiginizi-hazirlamak-icin-5-arac/