Kobra Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kobralar Zehirli Midir?

Kobra bir zehirli yılan türüdür. Dünyanın belli yerlerinde bulunmaktadır.

Kobra Ne Demek?

Kobra bir yılan türüne verilen addır. Kobra Afrika ve Asya da sıcak olan yerlerde görünen ve o bölgelerde yaşayan boyları 4 metreyi aşabilen renkleri değişebilen zehirli yılan türüne kobra denmektedir.

Kobra TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kobra kelimesi TDK sözlüğünde aratıldığında bir anlam çıkmaktadır. Kobra kelimesinin TDK sözlüğündeki karşılığı kobragillerden, Afrika ve Asya’nın sıcak bölgelerinde yaşayan, çok zehirli, kızıl, esmer ve sarı renklerde bir tür yılan, gözlüklü yılan, Hint kobrası olarak verilmiştir.

Kobralar Zehirli midir?

Kobra zehri bir insanı kısa sürede öldürmektedir. Kobra son derece zehirli bir hayvandır. Kobranın zehri bir fili ortalama 10 saniye de öldürebilecek güçte olduğunu söylenmektedir. Kobra zehri kısa sürede insan öldürebildiği gibi kobra zehri birçok alanda da kullanılmaktadır. Kobra zehrinin içinde bol miktarda protein ve polipeptit bulunmaktadır. Kobra zehri kimyasal silahlarda ve kanser tedavisinde kullanılmaktadır. Kobra zehri bir zehir olsa da birçok alanda kullanılmakta ve dünyanın en pahalı ikinci zehri olarak bilinmektedir. Kobra zehri kozmetik alanında da kullanılmaktadır.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet