Koşullu Arama Yönlendirme Aktif, Etkin Ne Demek?

Koşullu arama yönlendirme aktif ve etkin yapı üzerinden ele alınır. Özellikle güvenlik açısından ve gerekli durumlarda önemli bir yere sahiptir. Pek çok kişi bu yapıyı telefonları üzerinden kullanırken, ne olduğunu öğrenmeye çalışan kişiler de yer almaktadır.

Koşullu Arama Yönlendirme Aktif, Etkin Ne Demek?

Bazı durumlarda cep telefonu üzerinden kişiye ulaşmak zor olur. Bu durum hem arama hem de internet vasıtasıyla sorun yaratabilir. İşte böyle durumlarda koşullu arama yönlendirme devreye girer. Kişinin kendi cep telefonunu başka bir telefona yönlendirmesi üzerinden kullanılır. Böylece herhangi biri telefonu aradığı zaman, ulaşılamadığı takdirde diğer telefona yönlendirme gerçekleşir. Yapılan bu yönlendirme ile beraber eğer o telefon açılırsa, o zaman aktif olarak ele alınır. Hem aktif hem de etkin şeklinde ifade edilir. Böylece kişiye ulaşılamadığı zamanlarda başka bir kişiye kolayca erişim şansı yakalanır.

Koşullu Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Koşullu arama yönlendirme aktif edebilmek için kişi operatör üzerinden iletişim kurmalıdır. Aynı zamanda cep telefonu üzerinden bireysel olarak da bu işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Telefon üzerinden arama ayarları bölümüne giriş yaparak gerekli kısmı aktif hale getirmek yeterlidir. Daha sonra koşullu arama yönlendirme devreye girer. Böyle durumlarda cep telefonundan ulaşma sorunu yaşandığı vakit, koşullu arama ile eklenen diğer telefona bağlantı gerçekleşir. Diğer telefon cevaplamayı açtı vakit aktif ve etkin olarak tanımlar. Bu durum günümüzde birçok farklı cep telefonu ile operatörler üzerinden yapılmaktadır.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet