Kötek Ne Demek? Kötek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Kötek kelimesi ile günlük hayatımızın içinde, televizyonda, internette ve daha pek çok alanda karşılaşıyoruz. Bu nedenle de kötek kelimesinin anlamı çok merak ediliyor.

Kötek Ne Demek?

Kötek kelimesi, aslen Farsça kökenli bir kelimedir. Bu kelime dilimizde çok uzun yıllardır sıkça kullandığımız kelimeler arasında yer alıyor. Kötek kelimesinin dilimizdeki anlamı ise, sopa, baston, gölge balığı demektir. Kötek kelimesi, dilimizde cümle içinde kullanıldığı yere göre anlam kazanır. Bu nedenle de anlam bozukluğuna yol açmaması için cümle içinde kullanılış şekline bakılması gerekir. Kötek atmak ve kötek yemek deyimleri ile de kullanılan bu sözcük, dilimizde çok önemli bir yere sahiptir.

Kötek TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kötek kelimesi, dilimize Farsçadan geçmiş olan bir kelimedir. Kötek kelimesi, çok uzun yıllardan beridir dilimizde sıkça kullanılıyor. Kötek kelimesi dilimizde tek başına cümle içinde ya da deyim halinde kullanılabilen bir kelimedir. Yabancı kökenli kelimeler arasında yer alan kötek kelimesi dilimizde çok sık kullanılıyor. Kötek kelimesinin TDK’ya göre anlamı ise şunlardır.

Patak, sopayla atılan dayak

Gölge balığı

Baston ve sopa anlamına gelir.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet