Kromatik Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kromatik Ne İle İlgilidir?

Kromatik kelimesinin farklı alanlarda farklı anlamları bulunmaktadır.

Kromatik Ne Demek?

Kromatik kelimesi farklı alanlarda kullanılan bir kelime olduğu için kromatik kelimesinin farklı anlamları olmaktadır. Kromatik kelimesi müzikte sesle ilgili kullanılan bir kelimedir. Kromatik kelimesi fizik veya kimyada renklerle ilgili olan hakkında kullanılmaktadır. Kromatik kelimesi biyoloji alanında kromozomlarla ilgili olarak kullanılmaktadır. Biyoloji alanına örnek olarak kromatik iplik örnek verilebilmektedir.

Kromatik TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kromatik kelimesi TDK sözlüğünde aratıldığında üç anlam çıkmaktadır. Kromatik kelimesinin TDK sözlüğündeki ilk anlamı renkser olarak verilmiştir. Kromatik kelimesinin TDK sözlüğündeki ikinci anlamı kromozomlarla ilgili olarak verilmiştir. Kromatik kelimesinin TDK sözlüğündeki son anlamı yarım tonlarda oluşan ses dizisi olarak verilmiştir.

Kromatik Ne ile İlgilidir?

Kromatik iplik üç farklı alanda farklı anlamlarla kullanılmaktadır. Kromatik müzik alanında kullanılan bir kelimedir. Kromatik kelimesi müzik alanında yarım seslerden oluşan ses dizisi olarak kullanılmaktadır. Kromatik biyoloji alanında kullanılan bir kelimedir. Kromatik kelimesi biyoloji de parlak renkli ya da boyandığında parlak renk meydana getiren anlamına gelmektedir. Kromatik kelimesinin kimya alanında renklerle ilgili olan anlamında kullanılmaktadır.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet