Kumral Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kumral Hangi Renktir?

Kumral koyu sayı ya da açık kahverengi saça sahip saçlar ya da ten renkli insanlar için kullanılmaktadır.

Kumral Ne Demek?

Kumral kelimesi genel olarak insanların saçlarını, sakallarını veya bıyıklarını tanımlarken kullanılmaktadır. Kumral bir renk bildirme sıfatıdır. Kumral kelimesinin anlamı saçta, bıyıkta veya sakalda koyu sarı ya da açık kestane rengini anlatmak için kullanılan bir kelimedir. Kumral kelimesi insanların ten rengi içinde kullanılabilmektedir.

Kumral TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kumral kelimesi TDK sözlüğünde aratıldığında iki anlamla karşılaşılmaktadır. Kumral kelimesinin TDK sözlüğündeki ilk karşılığı koyu sarı veya açık kestane rengi olarak verilmiştir. Kumral kelimesinin TDK sözlüğündeki ikinci karşılığı teni ve saçları sarıya çalan açık buğday rengi olan kimse olarak verilmiştir.

Kumral Hangi Renktir?

Kumral bir sıfat olarak kullanılmaktadır. Kumral rengi genelde saç için kullanılan bir sıfattır. Kumral rengi koyu sarı renge verilen ya da açık kestane rengine verilen bir isimdir. Kumral rengi kırmızıya benzeyen kahverengi içinde kullanılabilmektedir. Kumral renginin birçok tonu bulunmaktadır. Kumral rengi genel olarak koyu sarı olarak bilinmektedir.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet