Kunduz Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kunduz Kimlere Denir?

Kunduz kelimesi dilimizde oldukça fazla kullanılan kelimelerden birisi olma özelliğine sahiptir. Kunduz kelimesi, bir hayvan bilim terimi olarak kullanılmaktadır. Kunduz, kunduzgiller familyasına ait olan kemirgen bir hayvan olarak bilinmektedir.

Kunduz Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kunduz, kemirgen bir hayvan türü olarak bilinmektedir. Ağaçları kemirerek yaşantısını sürdürmekte olan kemirgen bir hayvan olarak ifade edilebilir. Kunduz kelimesinin Türk dil kurumuna göre sahip olduğu anlam ise kemirgenlerden, kuyruğu geniş ve yassı, art ayak parmaklarının arası perdeli, ağaçları kemirerek beslenen, su kıyılarında yaşayan, yuvalar ve su setleri kuran, postu değerli bir hayvan, kastor olarak ifade edilmiştir. Kunduz bir hayvan olsa bile insanların kişilik özelliklerini ifade etmek için de kullanılmaktadır.

Kunduz Kimlere Denir?

Kunduz kelimesi uyanık olan kişileri ifade etmek için kullanılmaktadır. Kunduzlar ve tilkiler özellikleri bakımından benzerlik göstermektedir. Bir kişinin kişilik özellikleri hakkında betimleme yapmak istendiği zaman kunduz kelimesi kullanılmaktadır. Kunduz denildiği zaman insanların uyanık davranışlarda bulunduğunu belirtmeye yönelik kullanılmaktadır. İnsanlar için söylenen kunduz kelimesi ve tilki kelimesinin benzerlik gösterdiğini söylemek de mümkün olmaktadır.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet