Kupon Daire Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kupon Daire Nasıl Olur?

Daire türlerinden biri olan kupon daire, emlak sektöründe yaygın olarak kullanılıyor. Emlak sektöründe kullanılan kupon daire, merkezi konumda bulunan ve kirası yüksek olan daire olarak biliniyor.

Kupon Daire Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Dairesini değiştirmek isteyenler yeni daire ararken farklı daire türleriyle karşılaşabiliyor. Karşılaşılan dairelerin kendine has belirgin özellikleri oluyor. Daire terimlerinden biri olan kupon daireler, pek çok kişinin anlamını bilmediği bir daire türüdür.

Kupon dairelerin hangi özelliklere sahip olduğu ve neden kupon daire denildiği araştırılıyor. Kupon daireler, merkezi konumda bulunan daireler için kullanılan bir terimdir. Merkezi konumda yer alan ve kira bakımından yüksek gelir elde edilebilen daire türleridir.

Kupon Daire Nasıl Olur?

Bir dairenin kupon daire olabilmesi için sahip olması gereken özellikler bulunuyor. Kupon dairelerin her zaman merkezi konumda yer alması gerekiyor. Güney cephe ve her zaman manzaraya karşı olan dairelerin tamamı kupon daire olarak değerlendiriliyor. Özel tasarımlı olan daireler de, kupon daire başlığı altında değerlendiriliyor.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet