Kutsamak Ne Demek? Kutsamak Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Kutsamak kelimesi, günlük hayatımızda çok sık duyduğumuz kelimler arasında yer alır. Bu kelime, cümle içinde kullanıldığı şekline göre farklı anlamlar kazanır.

Kutsamak Ne Demek?

Kutsamak kelimesi, dilimizde en sık kullanılan kelimeler arasında yer alıyor. Bu kelimenin anlamı, günümüzde TDK sözlüğünde sıkça aranıyor. Kutsamak kelimesi, filmlerde ve internette çok sık kullanılan kelimeler arasında yer alıyor. Kutsamak kelimesinin anlamı, kutsallaştırmak, kutlu ve aziz kılmak anlamına gelir. Kutsamak kelimesi, bir kişiyi ya da bir nesneyi kutsallaştırmak şeklinde de sıkça kullanılır. Bu kelimenin, dilimizde de çok geniş bir kullanım alanı vardır.

Kutsamak TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kutsamak kelimesi, özellikle de yabancı filmlerde çok sık karşılaştığımız kelimeler arasında yer alıyor. Bu kelime, tek başına ya da cümle içinde de farklı şekillerde de kullanılıyor. Kutsamak kelimesi, dilimizde en sık kullanılan ve kelime anlamı en çok merak edilen kelimeler arasında yer alıyor. Bu kelime, TDK sözlüğünde de çok sık aranıyor. TDK kelimesinin sözlük anlamı ise şunlardır,

Kutsallaştırmak,

Kutlu ve aziz kılmak,

Kutluluk dilemek, takdis etmek anlamlarına gelir.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet