Labradorit Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Özellikleri Nelerdir?

Labradorit taşı, doğada yer alan en güçlü kristallerden birisidir. Dolayısıyla bu taşı, sürekli olarak üzerinizde ya da yanında taşımak veya bir mücevher olarak takmak kişinin titreşimini önemli ölçüde güçlendirir.

Labradorit Taşı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Labradorit taşı, ilk defa Kanada’da yer alan labrador yarımadasından çıkarıldı. Bu nedenle de bu bölgenin adını aldı. Labradorit taşı, aynı zamanda da ışığı yansıtıcı bir özelliğe sahiptir. Labradorit taşı, metalik mavi tona ve yeşilimsi bir renge sahip olan bir taştır. Güneş ışığına tutulduğunda ise, labradorit taşının içinde olan renk ahengini rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Labradorit taşı, aslında büyülü ve mistik güçleri ortaya çıkaran bir taş olarak da bilinir. Aynı zamanda, bu taşlar, hayatta bazı değişiklikler getirmek için de kullanılıyor. Bu taşların titreşimleri de, olumsuzluklara karşı oldukça yüksek bir koruma sağlar. Bu nedenle de, labradorit taşı herhangi bir kötü niyet için kullanılamaz.

Labradorit Özellikleri Nelerdir?

Yüzyıllardır Labradorit kristalinin spiritüalizmle bağlantısı biliniyor. Kişinin sırasını ve çakralarını dengelemek, psişik yeteneklerini güçlendirmek, korumak gibi durumlarda çok faydalıdır.

Sebat ve güç özelliğini güçlendirdiği için de dönüşüm taşı olarak da bilinir.

Mücevher olarak labradorit kristalini kullanan kişiler tüm güvensizlik hissini ve korkularını ortadan kaldırır.

Labradorit kristali, yüksek bilinç düzeyine erişmeyi sağlar. Bunun için tarih boyunca ritüel ve büyü sırasında sıkça kullanıldı.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet