Makaron Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Makaron Ne İşe Yarar?

Makaron kelimesi, Türkçede badem ve yumurta akından yapılmış olan kurabiye anlamına gelir. Makaron kelimesi, dilimizde çok sık kullanılıyor ve bu nedenle de sıkça araştırılıyor.

Makaron Ne Demek?

Fransızca’dan dilimize geçen macaron kelimesi, badem ve yumurta akından yapılmış olan kurabiye anlamına gelir. Makaron kelimesi, tarihte bilinen ilk bademli kurabiye, çikolatalı fıstıklı kuki bademli un kurabiyesi ve spesiyalleri arasında yer alıyor.

Makaron TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Makaron kelimesi, dilimize Fransızcadan geçmiş olan bir kelimedir. Makaron kelimesinin TDK sözlüğüne göre anlamı yumurta akı ve badem ile yapılan kurabiye demektir. Aynı zamanda bir çeşit Fransız kurabiyesidir.

Makaron Ne İşe Yarar?

Makaron günümüzde çok popülerleşen badem ve yumurta akı ile yapılan bir çeşit kurabiyedir. Makaron, çeşitli aromalarla zenginleştirilerek rengarenk farklı çeşit kurabiye olarak da sunuluyor. Küçük sevimli kurabiyeler olduğu için hediye olarak da götürülebilir. Makaron kelimesi, dilimizde giderek kullanımı yaygınlaşan sözcükler arasında yer alıyor. Hem görselliği hem de hafif lezzeti ile herkesi kendine hayran bırakan bu kurabiyenin ortasına ise çeşitli kremalar koyuluyor. Bu kelime, kullanıldığı yere göre de anlam kazanıyor.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet