Manuş Ne Demek? Manuş Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Son dönemlerin popüler şarkıları üzerinden, Manuş kelimesi merak edilmektedir. Özellikle Manuş baba lakabı ile ön plana çıkan, sevilen bir şarkıcı üzerinden bu kelime internetten araştırılmaktadır.

Manuş Ne Demek?

Son zamanların internet üzerinden araştırılan kelimelere içerisinde Manuş gelmektedir. Bu kelime sanskritçe üzerinden ele alınmakta ve karşılık bulunmaktadır. Yabancı kökenli bir kelime olması ile beraber aynı zamanda Türkçe karşılığı bulunmaktadır. Bu şekilde Manuş sözlüğü değişik kelimeler üzerinden ifade edilebilir.

– İnsan

– Güzel insan

– Güzel çocuk

Bu şekilde öne çıkan yukarıdaki anlamları kapsamında kullanıldığını ifade etmek mümkün. Ancak Türkçede günlük yaşamda çok sık kullanılan bir sözcük olmadığını da ifade etmek gerekir. Yine de amaca uygun olarak Türkçede tek başına veya cümle içerisinde kullanma potansiyeli sağlamaktadır.

Manuş TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Türk Dil Kurumu üzerinden bakıldığı vakit manuş kelimesi sanskritçe üzerinden ‘insan’ olarak ifade edilir. Aynı zamanda türemiş olarak güzel insan ya da güzel çocuk şekilnde de değişik ifadeleri bulunduğunu söylemek mümkün. Taşımış olduğu bu anlamları ile beraber farklı yerlerde kullanma olanağı sağlamaktadır. Aynı zamanda değişik kelimeler ile bir araya getirmek suretiyle değerlendirme imkanı da vermektedir.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet