‘Okullarda şu an alarma geçilecek bir durum yok’

Özer dün Şanlıurfa’da bir dizi ziyarette bulundu. Vali Abdullah Erin’i ziyaret eden Özer, ardından İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantı çıkışı açıklamalarda bulunan Özer, öğretmenlerin aşılanma oranlarıyla ilgili şu bilgileri verdi: “En az iki doz aşı olmuş ve bağışıklık kazanmış öğretmen oranımız şu anda Türkiye’de yüzde 94’ler civarında. 3 doz ve 4 doz aşı olan öğretmen oranımız da her geçen gün yükselmekte. 3. doz aşısını olmuş öğretmen oranımız ise bugün itibariyle yüzde 40.1. Süreç yaklaşık 4 buçuk aydır Sağlık Bakanlığımızla ve Sağlık Kurulumuzla koordineli ve başarılı bir şekilde devam ediyor.”

Omicron dalgasının hızlı bir şekilde yayıldığını ve süreci yakından takip ettiklerini dile getiren Özer, şunları söyledi: “Şu an için okullarımızda önlemlerimizi değiştireceğimiz, yeni önlemler alacağımız herhangi bir alarm durumu söz konusu değil. Aşılanma oranlarına dikkat etmemiz gerekiyor. Okullarımızda maske, mesafe ve hijyenle ilgili kurallara öncesine göre daha fazla riayet ediyoruz. 2 hafta sonra zaten yarıyıl tatiline gireceğiz. Yarıyıl tatiline gidene kadar inşallah süreci başarılı bir şekilde devam ettireceğiz.”

Öğretmeni sevindirdi

Bakan Özer, Eyyübiye ilçesindeki Halilurrahman Ortaokulu’nu ziyaretinde okul yönetimi ve öğretmenlerle bir araya gelerek sınıfları gezdi ve öğrencilerle sohbet etti. Özer okuldan ayrıldığı sırada yanına gelen İlknur Yanbul isimli öğretmen, eş durumu tayin başvurusunu yapmayı bir günle kaçırdığını, İstanbul’da öğretmen olan eşinden 3 yıldır ayrı yaşamak zorunda kaldığını söyledi. Dilekçeyi elden alan Bakan Özer, konuyla bizzat ilgileneceğini söyledi. Mutluluktan ne yapacağını şaşıran İlknur öğretmen, sevincini meslektaşlarına sarılarak gösterdi.

Basketbol sahası talimatı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Özer, öğrencilerin okula basketbol sahası yapılması talebi üzerine Milli Eğitim Müdürü’ne gereğinin yapılması yönünde talimat verdi.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet