Outdoor Ne Demek? Outdoor Giyim Nedir, Outdoor Ürünleri Nelerdir?

Sadece giysiler değil, eldiven, bere ve boyunluk gibi aksesuarlar da outdoor ürünler arasında yer alır. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde büyük ilgi gören bu ürünler, outdoor mağazalarından ve internet sitelerinden temin edilebilir.

Outdoor Ne Demek?

Outdoor kelimesinin ilk anlamı dış mekandır. Ancak bu kelime günümüzde daha çok, özel üretim olan giysi ve aksesuarlar için kullanılır.

Outdoor Giyim Nedir?

Zorlu doğa koşullarında giyilmek için imal edilmiş, ekstra rahat ve dayanıklı kıyafetlere outdoor giyim adı verilir. Bu ürünlerin garanti süresi 3 ile 5 yıl arasında değişmektedir. Outdoor giyim ve aksesuarların, diğer ürünlerden en büyük farkı, çok daha uzun ömürlü olmasıdır.

Outdoor Ürünler Nelerdir?

Üretiminde organik pamukların kullanıldığı, tam fermuarlı polar çeşitleri, outdoor ürünler arasında yer alır. 3 veya 4 cepli olan bu kıyafetler rüzgara karşı ekstra dayanıklıdır. Günümüzde en çok tercih edilen outdoor kıyafetlerinden bir diğeri termal içliktir. Yeni nesil kumaş teknolojisiyle imal edilen termal içlikler, vücut ısısını muhafaza eder. Bu nedenle başta buz pateni ve kızak olmak üzere tüm kış sporlarında termal içlikler tercih edilir.

Diğer outdoor ürünler ise şunlardır:

1- Su itme özelliğine sahip kışlık eldivenler

2- Softshell montlar

3- Silikon tabanlı botlar

4- Farklı renklerde ve desenlerde üretilen bandanalar

5- Sporcular için özel üretim maskeler

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet