Protestolarla geçen 195 gün

OZAN ÖMER KADÜKER – Bulu, protestoların ilk günlerde, krizin 6 ay süreceğini ve istifa etmeyi düşünmediğini söylemişti. Dün de Instagram’dan yaptığı paylaşımla istifa haberlerini yalanlayarak “Peki bundan şeyin haberi var mı? Mesela benim” ifadelerini kullandı. Bulu, görevden alınma kararının ardından hesabını kapattı.

Karar, sevinçle karşılandı

Bulu’nun görevden alınması sevinçle karşılandı. Akademisyenlerden Mine Göl Güven “Bu direnişin baş kahramanı öğrencilerimizdir. En büyük fedakârlıkları onlar yapmıştır. Fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalmışlardır. Bu en çok onların zaferidir!” dedi.

Emre Uğur da şunları kaydetti:

“Üniversitemiz 6 ayda çok hasar aldı. Öğrencilerimiz şiddete uğradı, yetkin idari personelimiz görevlerinden oldu, öğretim üyeleri hem işlerini düzgün yapmak hem de okulu korumak için çalışmaktan stresten helak oldu. Şimdi rektörümüzü seçme zamanı…”

Dün, akademisyenler yine rektörlük binasına son kez sırtlarını döndüler, onlara öğrenciler de eşlik etti.

İlk aday, Erhan Erkut

Rektörlük için başvuracağını açıklayan ilk isimlerden biri MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut oldu. Erkut, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Boğaziçi Hocaları başvurumu desteklemezlerse başvurmayacağım ve onların desteklediği adayı destekleyeceğim” dedi.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet