Şev Taşı Nerelerde Kullanılır? Ölçüleri Nelerdir?

Özel üretimden geçmesi ile beraber amaca uygun olarak günümüzde şev taşı üretilmektedir. Bu taş özellikle park ve bahçe gibi birçok farklı alanda kullanımı üzerinde öne çıkar. Aynı zamanda inşaat sektörü kapsamında daha geniş bir alanda değerlendirilir.

Şev Taşı Nerelerde Kullanılır?

Taşımış olduğu farklı özellikleri ile beraber şev taşı günümüzde önemli bir yer tutar. Kum ve çimento karışımı ile beraber üretimi gerçekleşen şev taşı pres makineleri yardımıyla hazır hale getirilir. Böylece kullanılacak alana bağlı olarak boyut ve ölçü ile özel tasarım haline gelir. Sonuç olarak birçok farklı alanda yaygın biçimde kullanılır.

– Kavşaklarda

– Yol kenarlarında

– Park alanlarında

– Bahçelerde

Hem kurumsal olarak hem de bireysel açıdan yukarıda verilen alanlarda şev taşı kullanılmaktadır. Dayanıklı olması ve aynı zamanda estetik bir yapı sunması nedeniyle yaygın biçimde değerlendirilir.

Şev Taşı Ölçüleri Nelerdir?

En çok merak edilen konulardan biri olarak şef taşının ölçüleri geliyor. Her ne kadar kullanılacak alana bağlı olarak farklı ölçüleri olsa bile, genel açıdan belli bir standart yapısı da yer alır. Bu doğrultuda amacı ve alana bağlı olarak iki farklı yapı üzerinden değerlendirilir. Bu doğrultuda genişliği 30 cm ve 26 cm üzerinden ele alınan ölçülere sahiptir. Aynı zamanda 20 cm yükseklik üzerinden değerlendirilir. Elbette özel olarak kullanım alanlarına göre değişik şekiller ile beraber ölçümler üzerinden de ele alındığını söylemek mümkün. Böylece farklı alanlarda yapıya bağlı olarak uyumlu şekilde değerlendirilirler.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet