Slime Nasıl Yapılır? En Kolay Hazırlanan Sağlıklı Slime Tarifi…

Slime genel olarak az malzeme ile hazırlanan eğlenceli bir oyun biçimidir. Çocukların yeni eğlencesi haline gelen slime çeşitleri bir çeşit oyun hamurudur. Slime yapısı ise yumuşak ve akışkandır.

Slime Nasıl Yapılır?

Çocuklar için birbirinden farklı oyuncak çeşitleri ve oyunlar bulunmaktadır. Özellikle slime çeşitleri evde hazırlanabilen eğlenceli oyuncaklardır. Slime yarı akışkan bir yapıya sahip renkli oyun hamurudur. Az malzeme ile kolay bir şekilde yapılan slime çeşitlerinde darklı renklerden de oluşabiliyor. Renk renk ve yumuşak bir yapıya sahip olan slime çeşitleri evde çok rahat bir şekilde hazırlanabilir. Slime yapılışı da malzemelerin çeşitliliğine göre farklılık göstermektedir.

İlk kez piyasada yer tutan slime çeşitlerinin içerisinde boraks ve tutkal bulunur. Ayrıca daha sağlıklı olması için tutkalsız ya da boraks kullanılmadan da slime yapılabilir. Tıraş köpüğü, sıvı sabun ve şampuan kullanılarak da slime hazırlanabilir. Slime içerisine isteğe bağlı olarak sim ve farklı gıda boyaları da konulabilir. Gıda boyaları ile slime çok renkli ve güzel bir hal alacaktır.

En Kolay Hazırlanan Sağlıklı Slime Tarif…

Evde kolay bir şekilde slime hazırlanabilir. Sağlıklı ve zararsız slime hazırlamak için kimyasal barındırmayan borakssız ve tutkalsız slime yapılabilir. O nedenle slime yapımında alternatif malzemeler de kullanılabilir.

Malzemeler

1 bardak oyun jeli

Yarım bardak şampuan

Yarım bardak ılık su

Sim

İstenilen renkte gıda boyası

Geniş kap

Yapılışı: Evde sağlıklı bir şekilde slime hazırlamak için öncelikle derin bir kap alınır. İçerisine su ve şampuan eklenir. Oyun jeli de döküldükten sonra üzerine gıda boyası ve sim ilave edilir. Tüm bu malzemelerin miktarı kişinin kendi isteğine göre eklenebilir. Su ve şampuan ile karıştırılan tüm malzemeler yavaş yavaş karıştırılır. Bu şekilde slime çeşitleri de kıvam almaya devam eder. Slime kıvamı yoğunlaştıkça hazır hale gelecektir. Slime rengini gıda boyasından alabilir.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet