Taş Rengi Nedir? Hangi Renklerle Uyumludur?

Doğada bulunan birçok renk artık günümüzde de firmalarca kullanılmaktadır. Doğanın bizlere sunduğu en önemli ve sık kullanılan renk taş rengidir. Taş rengi farklı tonlarda olması ile tasarım ve uygulama alanında farklı renkler ile güzel kombine edilmektedir.

Taş Rengi Nedir?

Taş doğada karşımıza en çok çıkan elementtir. Genel olarak gri ve bej tonlarını temsil etmektedir. Taş rengi denildiği zaman da krem, bej, gri ve vizon tonları akla gelmektedir. Bu renklerin haricinde çakıl taşı rengi, göktaşı rengi gibi özel taş renkleri de bulunmaktadır. Ancak sadece taş rengi denildiği zaman açık renkli gri ve krem tonları anlaşılmaktadır.

Taş rengi daha çok nüde tonlarından oluşmaktadır. Gerek dekorasyonda gerekse kıyafet seçiminde birçok farklı renk ile kombin oluşturulabilmektedir. Birçok alanda açık renk kullanmanın insanı rahatlattığı görüşü ağır basmaktadır. Bu nedenle de özellikle dekorasyonda taş rengi sıkça kullanılmaktadır.

Hangi Renklerle Uyumludur?

Taş rengi birçok renkle uyum sağlayabilen bir renktir. Hemen hemen her renk ile çok güzel bir uyum yakalamaktadır. Taş rengi daha çok açık tonlarda bir renktir. Bu nedenle de taş rengi kullanılan alanlarda ya da kıyafetlerde genel olarak aynı tonlarda renkler kullanılmaktadır. Bu da renklerin yumuşak geçiş yapmasını sağlayarak göz yormayan ve şık bir tasarımı ortaya çıkarmaktadır.

Taş rengi en çok yeşil ve tonlarıyla kullanılmaktadır. Bu iki rengin bir birlerine uyumu ve tamamlayıcı olması son derece şık görünüşlere imza atmaktadır. Ayrıca taş rengi ile uyumlu bir diğer renk ise pembe ve tonlarıdır.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet