Türk Eğitim-Sen Haberi:
TÜRK EĞİTİM SEN İRFAN CAN KÜTÜPHANESİ AÇILDI.

Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Kadirli İlçe Temsilciliği tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan kampanya ile yapımı tamamlanan Yenigün Ortaokulu İrfan Can Kütüphanesinin açılışı kalabalık bir katılımla Yenigün köyünde yapıldı. Açılışa Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yaşar Şahindoğan ve Selahattin Dolgun, kurumların il ve ilçe müdürleri, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanları ve yöneticileri, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı ile siyasi partilerin ilçe temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılış programında konuşan Türk Eğitim-Sen İlçe Başkanı Halim Hallaç şunları kaydetti: “Bir hayalle başladığımız hikayenin bugün hep birlikte finalini yapıyoruz. Ahde vefa imandandır emrine matuf yol yürüyenlerle bu projenin altına imza atıldı. Bu proje sendikal alanı içinde gerek Kadirli ilçemiz de gerekse de Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Kullanılmayan bir binanın yeniden eğitim öğretime kazandırılması için, Kadirli ilçemizin eğitim gönülleri ve tüm Türkiye’den bu projeye destekler yağdı. Tek hayalimiz vardı. O da ilçemizde bir eğitim gönüllüleri hareketi başlatarak bir maya çalmak düşüncesi bu projeyle, bambaşka bir hal aldı.  Hayatını Kadirli’nin gençlerinin geleceğinin inşasına adayan ve ilmek ilmek yüreklere dokunan merhum İrfan Can hocamızı bu vesileyle rahmetle anıyoruz. Kütüphanemize adını verdiğimiz İrfan Can, hep bu milletin derdi ile dertlendi, kaygısını çekti ve memleket evlatlarının geleceğinin kavgasını verdi. Vefayı, adaleti, edebi, paylaştıkça daha bir güzel dünya olacak hayalini bize o öğretti. Her dokunduğu yüreği hemen unutmayı, mahcup ifadesinin altında hep veren elin alan elden üstün olduğunu bize  öğretti. O bizim eğitim de kültürde hizmetin yol başçısıydı” dedi.

Türk Eğitim-Sen Kadirli İlçe Temsilciliği tarafından yatırılan kütüphanenin açılışında konuşan Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun da, merhum İrfan Can’ı rahmetle andıklarını belirterek, kütüphanenin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın
Yazar:

Bir Yorum Yazın