Üç Ders Sınavı Nedir, Neden Yapılır? 3 Ders Sınavına Kimler Girebilir?

Üç ders sınavı Açık öğretim Fakültesinin lisans ya da ön lisans programlarında okuyan, mezun olmaları için en fazla 3 dersten başarılı olması gereken kişiler için açılan bir sınavdır.

Üç Ders Sınavı Nedir, Neden Yapılır?

Üç ders sınavı açık öğretim fakültelerinde okuyan ve mezun olmaları için en fazla üç dersten başarılı olmaları gereken kişiler için yapılan sınavlardır. Öğrencilerin derslerini vererek mezun olmaları için yapılan üç ders sınavı bütünleme sınavlarından sonra açılır ve şartları sağlayan her öğrenci katılım sağlayabilir.

3 Ders Sınavına Kimler Girebilir?

3 ders sınavına girmek isteyen kişilerin açık öğretim fakültelerinin lisans ya da ön lisans bölümlerinden biride kayıtlı olmaları gerekir. Mezun olmak için 3 ya da daha az dersi kalmış olan kişiler bu derslerin sınavına girebilmektedir.

En fazla üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan kişiler bu derslerin sınavlarına girerek mezun olmak için son haklarını kullanırlar. Kişilerin birkaç ders için dönemlerinin uzamaması için üç ders sınavı açılır ve bu sınavlardan başarılı olan öğrenciler mezuniyet için hak kazanır.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet