Yüz Masaj Taşı Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Yüz masajı yapmak için en sık kullanılan taşlar arasında Yeşim taşı yer alır. Yeşim taşı, uzun yıllardan beridir Çin’de ağrıları azaltmak İçin kullanılır.

Yüz Masaj Taşı Ne İşe Yarar?

Yüz masajının cilde pek çok faydası vardır. Bunlar ise şunlardır;

Gözaltında ve elmacık kemiklerinde yer alan fazla yağların atılmasına yardımcı olur.

Yüzünüze uyguladığınız nemlendirici kremlerden sonra yeşim taşı ile yüzünüze masaj yapmak, kremlerin hızlı bir şekilde etki göstermesini ve daha kolay bir şekilde emilmesini sağlıyor.

Yüz masajı, cildin üzerinde bulunan lenfatik sıvının, lenf bezlerine tekrar gitmesini sağlar. Bu nedenle de cildin kan akışını önemli ölçüde hızlandırıyor.

Ciltte kırışıklık olan bölgelere masaj yapıldığı zaman ise gerginliği alarak çizgilerin zaman içinde kaybolmasını sağlar.

Göz çevresine uyguladığınız masaj ile birlikte, bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve kronik sinüs yardımcı oluyor.

Yeşim taşı, soğuk uygulandığı zaman kılcal damarları önemli ölçüde küçülterek, gözaltı morluklarının da azalmasını sağlıyor.

Yüz Masajı Nasıl Kullanılır?

Yüz masajı, sık kullandığınız nemlendiricileri yüzünüze sürdükten sonra doğal taşlı masaj silindirlerinin kan akışına ters olacak şekilde yüze sürülmesi ile yapılıyor. Yüz mesajı, her zaman yukarı doğru yapılmalıdır. Bu sayede kırışıklık oluşumunu önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Aynı zamanda yaşlanmayı geciktirmek için boynunuza da masaj yapmayı unutmamanız gerekir. Yeşim taşını, boynunuzdan alnınıza kadar kısa kısa aralıklarla yuvarlamamış gerekir. Masajı yapmadan önce yeşim taşını 1 saat boyunca buz dolabında bekletmeniz gerekir.

Haber Kaynağını Görüntülemek için Tıklayın

Yazar: – Milliyet